Prva prvenstvena pobjeda Zelenih

Stadion Mladosti. Gledatelja: 150. Sudac: Jović (Zagreb). Pomoćnici: Jureša i Grabić.
STRIJELCI: 0:1 – Gotal (16), 1:1 – Kovačević (24 – 11m), 2:1 – Jandrić (32), 3:1 – Jandrić (35), 4:1 – Jandrić (60), 4:2 – Baćan (69 – ag).

Mladost 4 (3)

Kovačević – Gršić, Baćan, Marović, Filipović (od 46.Krsnik) – Korečić, Krmpotić, Špišić – Papić (od 71.Golubović), Matić (od 46.Baniček), Jandrić (od 90.Golubović). TRENER: Joso Šeperac.

Croatia 2 (1)

Klepac – Filipović, Gotal, Habajec (od 84.Peteljak), Grežina (od 46.Baković) – Novački, Lukić, Pižir (od 60.Antolković), Fluka – Šaško (od 36.Obad), Gamilec (od 71.Zmazek). TRENER: Zlatko Koletić.

Izvanredna partija naših seniora na otvaranju nove sezone na petrinjskim stadionu, a u toj raskoši igre i rezultata Zelenih briljatno golgetersko izdanje Josipa Jandrića. Nanizao je Jandrić tri gola, izboreni kazneni udarac i seriju prodora koji su goste iz Hrastja tjerale u očaj. Ovakva partitura jednog napadača već dugo nije viđena na stadionu kraj Petrinjčice, ali to samo potvrđuje da Jandrić ove sezone ima ‘paklene pakere’ u veznoj liniji Špišića, Krmpotića i Korečića, pa je i njegova realizacija na visokom nivou. Kada se tome doda da su prva tri ovosezonska boda osvojena pred najvećim brojem gledatelja koji su pohodili domaći sraz Zelenih u posljednje vrijeme, i u ambijentu obnovljenog stadiona s postavljenim sjedalicama na tribini u klupskim bojama i drugim poboljšanjima infrastrukture kluba, razloga za zadovoljstvo navijača i simpatizera kluba bilo je nakon utakmice napretek. Gosti iz Hrastja zacijelo nisu očekivali ovakav ‘knock out’, pogotovo nakon uvodne pobjede nad Gradićima (4:1) na svom bunjištu, a tako su se i postavili u početku utakmice. Iako je Croatia povela, bolje su naši seniori ušli u utakmicu, nanizali u prvih petnaestak minuta nekoliko obećavajućih pohoda a jedan od njih, u 8.minuti, izbacio je mladog Leonarda Papića u stopostotnu prigodu, no njegov udarac s desetak metara, iz odlične pozicije, odlazi preko prečke.

U 16.minuti zaspala je naša obrana nakon Lukićeva ubačaja iz slobodnjaka, iz poprilične daljine, a Gotal je ostao sam na ‘petercu’ i glavom proslijedio loptu u mrežu za 0:1. No, to nije nimalo omelo Zelene da nastave ‘po planu i programu’ pohoda na gol suparnika i već u 24.minuti dolaze do kaznenog udarca. Jandrić je odličnom dijagonalom Korečića izbačen u sprint na gol praktički od centra, ‘vagao’ je naš napadač suparničkog vratara u situaciji ‘jedan na jedan’ pa se odlučio na dribling koji mu je uspio i vratar Klepac rukama kupi Jandrića za najstrožu kaznu. Nakon dugo vremena izvođenje kaznenog udarca povjereno je našoj ‘jedinici’ Vedranu Kovačeviću koji je vrlo siguran s ‘kreča’ i mirno pogađa donji nebranjeni kut gostujućih vratiju za 1:1. Jandrić je ‘vruć’, i u 32.minuti sam si stvara prostor za udarac na visini kaznenog udarca, lopta je upućena po ‘podu’ i ulazi u sam kat vratiju Croatije za prvo vodstvo Zelenih. Akcija za 3:1 naših seniora bila je za udžbenike. Brzi prijenos lopte na Špišića koji odmah s lijeve strane napada pronalazi Jandrića na ‘petercu’ koji ‘šukerovski’ proslijeđuje, također iz prve, loptu u suprotni kut za povećanje vodstva Zelenih i erupciju oduševljena na stadionu. Gostujući strateg Koletić odmah radi izmjenu ne bi li izvukao momčad iz ‘knock downa’, naši seniori smanjili su brzinu i na odmor se odlazi s rezultatom 3:1.

Iako je gostujući strateg povukao još jednu izmjenu na poluvremenu, nije promijenio pristup svoje momčadi koja je u nastavku povučenijom igrom gledala da ne primi i četvrti gol. Takav stav gostiju Zelene je stavio u poziciju da pas igrom kruže oko bloka suparnika i čekaju ga da izađe prema našoj polovici i tako se otvori prostor za raspoloženog Jandrića. Trener Šeperac pridodao je izmjenama na poluvremenu Jandriću u napadu Baničeka, dok je Filipovića zamijenio Krsnik. U takvom odnosu snaga na travnjaku, gdje gosti nisu previše aktivno tražili rezultatski priključak, a Zelenima se nije žurilo u nepotrebne greške, čekalo se na ‘bljesak’ do 60.minute kada je Krmpotić sjajnom dijagonalom lansirao Jandrića u prigodu a ovaj se ponovo sjurio na nesretnog vratara gostiju te se odlučio pričekati da mladi vratar gostiju padne a zatim potkopao loptu u nebranjenu mrežu za 4:1. Gosti su do kraja smogli snage iznuditi autogol Baćana za smanjenje vodstva, ali za više od toga nisu imali snage ni kvalitete. Bravo Zeleni, zbog ovakvih se partija dolazi na stadione!