Dječji vrtić u Hanžekovoj novu pedagošku godinu započeo s dvije nove odgojne skupine

Novu pedagošku godinu objekt „Duga“ Dječjeg vrtića Petrinjčica u Hanžekovoj ulici započeo ja sa dvije odgojne skupine više, odnosno 50- ero djece više, a njih je obišao i pozdravio Darinko Dumbović, gradonačelnik Grada Petrinje: „Prvi dan škole, prvi dan vrtića, mislim da su to posebni dani za djecu i njihove obitelji. Našem dječjem vrtiću možemo reći samo hvala svima koji su sa ravnateljicom pomogli da određene standarde imamo, ti standardi su po meni zadovoljeni i kad pogledamo da 380 djece u ovom trenutku imaju smještaj to je velika stvar. Kroz Intervencijski plan, kao što je rekla ravnateljica, imati ćemo nešto što je jako važno, još veći, snažniji standard uz određene popunjenosti i kapacitete. Petrinja nema problema s djecom, mi djece imamo dovoljno, i mogu pohvaliti i kod upisa u školu da prošle godine je bilo 152 djece upisano u prve razrede a ove godine upisano je preko 190 djece, to su poticaji, to su mjere, to je sve ono što je kontinuitet dobrih politika koje smo stvorili kroz Grad prijatelj djece i taj formular smo ispunili što nije mala stvar. Kad pogledamo koliko smo uložili sa novim vrtićem koji je 5 milijuna kuna, uz ova ostala dječja igrališta i što ćemo uložiti sa budućim novim vrtićem, to će biti investicija blizu 20 milijuna kuna i za to smo i evo postali Grad prijatelj djece. Čestitam svima danas koji su došli ovdje u naš vrtić u naše škole i kojima je to prvi dan, želim im ugodan boravak i želim da i tete i na kraju krajeva i ravnateljica ali i obitelji imaju ono što je najvažnije – zadovoljstvo u pedagoškom i standardu i svemu ostalome što naša djeca trebaju imati, ja kao gradonačelnik smatram da ćemo u kontinuitetu imati još dalje i još snažnije pristup da su nam djeca kroz sportske udruge i kroz sve udruge i sve ono ostalo što moramo dati za našu djecu u prioriteu i broj jedan.“ – zaključio je gradonačelnik. Nataša Vidović, ravnateljica Dječjeg vrtića Petrinjčica, rekla je nešto više o ovoj pedagoškoj godini: „Danas smo otvorili vrata svih naših objekata, možemo reći sa radošću da smo otvorili 18 odgojnih skupina, što znači da od prošle pedagoške godine imamo dvije odgojne skupine više. Moram reći da u ovom objektu „Duga“ mi sad imamo pet odgojnih skupina, sveukupno to je 36 odgojitelja, upisano je 380 djece, ostalo je neupisanih 15 – tak djece koji još nemaju godinu dana ali oni i po zakonu nemaju prava na upis sve dok ne navrše godinu dana i možda nekih 15 osoba koji nemaju jednog roditelja nezaposlenog. Mi uskoro nadamo se da s obzirom da smo se prijavili na Intervencijski plan za Češko selo ostvariti ćemo uvjete da i ona djeca čiji roditelj bar jedan radi moći će koristiti naše usluge što bi nas stvarno veselilo.“

petrinja.hr

Ukoliko Vam se svidio članak, lajkajte, dijelite, komentirajte...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here