Grad Petrinja potpisao ugovore s udrugama iz područja djece i mladih, kulture i gradskih manifestacija

POTPISANI UGOVORI S UDRUGAMA IZ PODRUČJA PROGRAMA ZA DJECU I MLADE U VRIJEDNOSTI 140.000,00 KUNA

U prostorijama Male vijećnice Grada Petrinje Darinko Dumbović, gradonačelnik Grada Petrinje, zajedno sa zamjenicom Viktorijom Kaleb održao je prijam udruga iz područja djece i mladih koji su potpisali ugovore temeljem Javnog natječaja za financiranje projekata i programa udruga u 2019. godini raspisanog 19.12.2018. godine. od kojih je pristiglo 10 prijava.
Radi se o Udrugama HKUD „Mošćenica“ – Mošćenica, Pjevački zbor mladih „Mato Bučar“ Petrinja, Aeroklub „Petrinja“ – Petrinja i Udruga osoba s invaliditetom SMŽ.

„Čestitam vam na dobrim programima pogotovo kad su u pitanju programi za djecu i mlade. Postali smo „Grad prijatelj djece“ gdje se ponosim na sve vas koji ste dali svoj obol i učešće da ispunimo taj formular koji smo dugo čekali i radili na njemu tri godine. Danas su prisutni svi koji su stali iza toga i bez vas to ne bi mogli, zato vam veliko hvala, nadam se da su ovi ugovori te vaši prograie koje ste usvojili na svojim skupštinama kroz svoje udruge i tijela u interesu kvalitete života, boljeg standarda i svega onoga što moramo pokazati kao grad. Mislim da smo na dobrom putu i zato vam hvala što ste danas ovdje i ja ću drage volje podržati sve vaše projekte, dat ću vam potporu i kod drugih natječaja koji su izuzetno važni za europske fondove i mislim da u toj priči imamo puno zajedničkog interesa. „rekao je gradonačelnik Dumbović.

U ime prisutnih udruga gradonačelniku Darinku Dumboviću i zamjenici Viktoriji Kaleb ovim putem se zahvalila Aleksandra Milković iz Udruge osoba s invaliditetom SMŽ: „Sa zadovoljstvom vas mogu pozdraviti i ove godine nastojanja grada da izfinancira sve projekte na području djelovanja za mlade u Petrinji. Udruga osoba s invaliditetom se na ovaj natječaj javlja već drugu godinu sa ljetnim sportskim kampom „JA TO MOGU“ ali i svi ostali programi koje imaju današnje kolege ovdje, usmjerene su na uključivanje mladih i na želju da oni postanu sastavni dio društva za različite oblike. „

POTPISANI UGOVORI ZA FINANCIRANJE PROJEKATA I PROGRAMA UDRUGA IZ PODRUČJA KULTURE

U Velikoj vijećnici Grada Petrinje danas su ugovore potpisale udruge iz područja kulture temeljem Javnog natječaja za financiranje projekata i programa udruga u 2019. godini raspisanog 19.12.2018. godine. Za programe udruga u kulturi ukupno je odobreno 377.700,00 kn. Darinko Dumbović, gradonačelnik Grada Petrinje, zajedno sa zamjenicom Viktorijom Kaleb, zahvalio je udrugama na dosadašnjem radu, te dodao: „Imate jednu kvalitetnu, ogromnu, značajnu ulogu u gradu Petrinji i mi kao grad jednostavno ne bi mogli funkcionirati da nema vas, vaših programa, dobrih volonterskih djela koje na neki način prezentirate ne samo zbog ljubavi, ne samo zbog sebe, nego zbog svih tradicionalnih vrijednosti koje naš grad ima i koje treba držati čvrsto u svojim rukama a vi ste te ruke grada koje to držite i čuvate. Sve kad vas pogledam onda znam po prilici što radite, odakle dolazite i o čemu brinete i kad god imam vremena, s vama ponaosob i porazgovaram i družimo se i kroz naše društvene djelatnosti pokušavamo doći do tog našeg značajnog petrinjskog sadržaja. Sadržaji su ponekad različiti ali dajemo tu jednu svoju poruku da to bude jedna cjelina i da na kraju kao cjelina prosperiramo kao jedno civilizirano društvo, kao grad koji ima svoju bogatu kulturu, tradiciju, povijest koja je preznačajna da ne bi o tome vodili brigu. Nikada nema dovoljno novaca, novci su tu da ih rasporedimo koliko toliko pošteno i korektno. Grad Petrinja je grad europskih fondova, povlačimo izuzetno velika sredstva i preko programa koji su iz Intervencijskog plana gdje se upravo i te tradicionalne vrijednosti kroz čuvanje baštine može aplicirati. Nadam se da ćemo biti dobri partneri i u sljedećem razdoblju i da u tom sljedećem razdoblju ćemo biti dobri primjeri kako su trajne vrijednosti grada Petrinje i u našima a pogotovo u vašim rukama.“ U ime prisutnih udruga zahvalio se prof. Matija Bučar iz Udruge Zrinska gora: „Zahvaljujem se u ime Udruge Zrinska gora ali i u ime svih vas na neki način jer se borimo za jednu zajedničku stvar – da ovo područje Zrinska gora se proglasi kao regionalni park, da dobije jednu dimenziju prosperiteta, zaštite od devastacije, dostojanstva. Pripremamo zbornik Zrinska gora broj 2 – regionalni park koji će na neki način poduprijeti, prezentirati sva naša nastojanja unazad 10 godina da ovo područje dobije zasluženi status kakav i je i u tom dijelu ja posebno zahvaljujem gradonačelniku i svima vama koji ste na određeni način davali podršku tim inicijativama.“

ZA PROGRAM GRADSKIH MANIFESTACIJA PRISTIGLO 34 PRIJAVA

Gradonačelnik Grada Petrinje Darinko Dumbović sa svojom zamjenicom danas je održao prijam udruga koje su se prijavile za program gradskih manifestaciji. Iznimka je u ovom programskom području da udruge ne moraju imati sjedište u Petrinji, ali se predloženi projekt/program mora održati i odnositi se isključivo na područje Grada Petrinje. Sukladno Javnom natječaju, za program gradskih manifestacija u Proračunu Grada Petrinje za 2019. godinu ugovoreno je 333.300,00 kuna, a pristiglo je ukupno 34 prijava. Gradonačelnik je pozdravio sve prisutne te istaknuo:
„Vi ste ti koji ne samo da čuvate tradicionalne vrijednosti, nego ste vi ti koji kroz manifestacije koje ima grad radite promidžbu grada. Kada pogledamo sredstva koja su odobrena, nastojimo da po malo podižemo financijsku granicu, ali nastojimo da vam kažemo što su to vaši programi koji mogu dati još više i snažniju nadgradnju vašeg djelovanja kao udruge. Ovim putem bi pohvalio i udruge koje su izuzetno aktivne i koje povlače sredstva iz europskih fondova za svoje Programe i to je izuzetno važno da se naslonimo i na ta izvanproračunska sredstva koja dolaze iz EU. Očekujem da se kroz manifestacije povezujemo i s drugim gradovima, županijama i međugraničnim suradnjama kroz aktivnosti različitih sadržaja i kultura. Mislim da mi kao grad uz vas i uz sve ostale udruge imamo jednu veliku šansu, zato vam hvala što ste tu, dio grada. Mislim da ste dobri ambasadori i da nas dobro prezentirate.“

 

Ukoliko Vam se svidio članak, lajkajte, dijelite, komentirajte...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here