Točno nakon godinu dana Rock Ko Fol se vratio u Sisak – zasvirali su u Party Clubu

Bend Rock Ko Fol je ove subote ponovno zasvirao u Sisku. Točno godinu dana nakon što su održali koncert u klubu Skhwat na Viktorovcu, ovog puta su prešli Kupu i održali koncert u Party Clubu. Daljnji tekst je viđenje koncerta iz očiju fana benda, a fotke potpisuju Anita Horvat i Nermin Kurtović Eka . (M.Š.)

“Sivo… sve je sivo kad sam bez tebe..” pjesma je to i stihovi iz iste sada ne više “tamo nekog benda iz Amerike” već svima dobro znanog velikog Rock Ko Fol. Pjesmu sama vežem za zimski period kada nastupaju po USA i kada su daleko daleko.. istina sve čarolije modernih tehnologija znaju nam ih približiti pa tu tako silno potrebnu dozu svega lijepog crpim iz live prijenosa dobrih prijatelja i ljudi s kojima sam se povezala upravo zbog tih dečki i s kojima sam  vremenom razvila divna prijateljstva..

Vratimo se na “Sivo”… U subotu u popodnevnim satima je naše sisačko nebo doista poprimilo preko nekoliko nijansi sive boje, a majka Priroda, ljuta zbog svega što joj neki zločesti ljudi rade, odlučila je i mom gradu pokazati zube pa su kiša i tuča nošene silovitim vjetrom pokazali još jednom da je ta ista Priroda puno jača i da vlada svime što čovjek stvori. Jučer sam napisala status na društvenoj mreži kako se i to ružno vrijeme sluti da u naš grad dolazi onaj što svijetli i sijeva.. I došao je, došli su. Dragi ljudi koji razbijaju Sivilo. Rock Ko Fol, bend koji evo treću godinu zaredom odluči da i naš grad ima svoje mjesto na njihom rasporedu koncerata, svirali su u nekada poznatom klubu Party u Kristalnoj kocki vedrine. Promijenjen prostor za razliku od prošla dva koncerta koja su se održavala u Šumici –  dobroj staroj Šumici koji se pokazao kao jako dobro mjesto, u mojoj glavi definitivno kao najbliža lokacija mjestu na kojem ih ja svim srcem jednog dana želim vidjeti i doživjeti, na našoj Šetnici. Siščani kao Siščani, ispoštovali su sve informacije s plakata i doista je već u 20.30 puno narukvica (ulaznica) bilo oko ruku ljudi koji su unatoč lošem vremenu odlučili doći. One prave ionako ni tsunami ne bi zaustavio, kamoli kakva mala pijavica ili nevrijeme. 

Kada su oko 22.00 sata izašli na stage, dočekali smo ih kako i zaslužuju, a već sa prvim taktovima ruke ljudi “gladnih” njihove glazbe i tog jednog posebnog osjećaja pozitive i čiste jednostavnosti i ljudskosti koju pružaju, bile su u zraku. Obzirom na moj, ajmo to nazvati kratkotrajni invaliditet, bila sam prisiljena dobar dio koncerta provesti sjedeći što me nije spriječilo da i zapjevam i rukom na srcu pokažem koliko mi znače..u svemu tome imala sam priliku malo “baciti” oko i na publiku..plesalo se veselo i jako…pjevalo se iz sveg grla, a one što u srce diraju i sa sklopljenim očima..uživali su ljudi. Dinko Salihbašić kao vokal i gitara, Alen Hodžić na bubnjevima te Dinko Kulenović na basu svirali su i pjevali sa srcem i dušom kao i svaki put kada stanu na stage, iščupali su srce i dušu i zadnjim atomima snage bacili ih ponovo svojoj sisačkoj publici na dar, a svi koji su bili, od onih najiskrenijih i najvatrenijih fanova u prednjem redu ispred njih, do samozatajnih ljubitelja njihove glazbe u zadnjim redovima, znali su primiti taj dar. Svirali su moji dragi dječaci dobra 3 sata, redale su se pjesme, što autorske što obrade i doista je to bila još jedna posebna noć.

Naš Eka koji je ove godine organizirao taj događaj sigurnom rukom vodio je računa o svemu, od razglasa, zaštitara koji na njihovim koncertima doista nikada nemaju posla, do light-a koji je također dao svoj doprinos da se svaka pjesma doživi baš onako kako treba. I kada se sve zbroji, oduzme, podijeli i pomnoži, matematika je vrlo jasna: sinoć je moj grad ponovo imao priliku uživati u jednom vrhunskom koncertu, koncertu Velikog ROCK KO FOL , benda koji možda nema puno fanova u redovima moga grada, ali za kojim oni najveći fanovi putuju i ne pitaju koliko daleko treba ići, a što se pokazalo i sinoć kada su došle dobro poznate ekipe fanova iz Zagreba, Kutine, Novske…svi vi koji ste propustili, ne morate slušati i čitati mene (zagriženog fana i zaljubljenika u sve što rade) kada pričam i pišem o njima, poslušajte kada vam pričaju oni koji su bili i doživjeli koncert, otiđite na jedan od koncerata i shvatiti ćete zašto je Rock Ko Fol jedna posebna prelijepa priča i zašto je još posebnije to što svi mi u ovom Sisku imamo privilegiju slušati ih uživo. Nadam se i iduće godine. Da dođu i vrhunskom glazbom razbiju “sivilo”. (Tanja Šćurić)

Dodajmo na kraju da je bend Rock Ko Fol ušao u suradnju s firom Ekatonom iz Siska koja će ih zastupati za nastupe u Hrvatskoj, a Nermin Kurtović Eka vlasnik firme kaže da će pokušati za iduću godinu organizirati njihov koncert na otvorenom u Sisku, na većem prostoru za više posjetitelja.

Ukoliko Vam se svidio članak, lajkajte, dijelite, komentirajte...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here