Dumbović u vezi rezultata održanih izbora za vijeća gradskih četvrti i mjesnih odbora Grada Petrinje

U Maloj vijećnici Grada Petrinje, Darinko Dumbović, gradonačelnik Grada Petrinje, održao je konferenciju za medije povodom rezultata održanih izbora za vijeća gradskih četvrti i mjesnih odbora. Gradonačelnik se na početku zahvalio svim koalicijskim partnerima na ovim izborima: „Moram se zahvaliti svim koalicijskim partnerima koji su bili s reformistima u koaliciji na ovim izborima a zvali smo se Rad za naš grad i mislim da smo napravili jedan zajednički fantastičan rezultat koji je više nego odličan, taj rezultat ustvari po meni je čak u nekim sredinama iznenađujući pogotovo gdje nismo očekivali toliku razliku. Zahvaljujem se svima koji su tu s nama, mislim da smo zajednički dobar tim koji nije bio očito za podcijeniti. Danas mogu reći sa zadovoljstvom da je HDZ izgubio izbore i to u gradu na sva tri ključna mjesta,u prvoj, drugoj i trećoj a četvrtu gradsku četvrt je jedino dobio. Gledajući sve te zbirne rezultate mi možemo biti sretni i zadovoljni, zahvaljujemo se svima koji su izašli na izbore i dali nam glas, zahvaljujemo se i inače svima koji su izašli i pokazali da tih 14,9% to je skoro 15% izlaznost, preko 3 150 je bilo izlaska, od toga je bilo nešto nevažećih listića, mislim da je dosada negdje matematika na 3 080 pravovaljanih listića, od tih 3 080 glasova naša koalicija je dobila 1 395 glasova.

Iznenadile su neke liste koje su pozitivne a to mislim prije svega na Taborište gdje je Taborište s nezavisnom listom Tišinić i jedna lista u četvrtoj gradskoj četvrti također nezavisna je dobila jedan mandat i u tom dijelu se nama otvaraju velike mogućnosti i mogu reći kao Radu za naš grad jedna koalicija gdje ovom prilikom koristim da sve ono što bi možda i bilo različito i što je u politici na razini države, pa mogu reći i na razini Grada, Gradskog vijeća da na ovim razinama ne bi trebalo oko toga puno špekulirati tko će gdje i s kim nego da se ljudi nađu i da u tom dijelu pokušaju se dogovoriti. Ovdje smo otvoreni za razgovore s SDP – om, mislim da bi bilo dobro da što prije s njima sjednemo, da pokušamo složiti sam grad koji je sigurno ključan i sigurno da je otvoreno i prema nezavisnima koji su prošli na listama a i što se tiče samog MOST – a, nemamo nikakvih predrasuda da ne bi mogli zajednički doći do lista koje bi trebale. 160 vijećnika se bira i siguran sam da će naša u zbiru koalicija imati daleko najviše vijećničkih mjesta. Mislim da ne treba nikakve posebno euforije, pred nama su novi zadaci, mi nismo nikada stali raditi za naš grad, hvala građanima što su to prepoznali, to je još jedan novi poticaj kako bi danas sutra sve ono što smo započeli da moramo završiti i sve nove projekte koji bi trebali doći u Grad Petrinju da zajednički otvorimo i ta pitanja. Petrinja sigurno ima dobru budućnost jer građani su rekli na kraju svoje da izaberu ljude na tim temama koje su lokalnog karaktera jako važne. Više se ljudima ne može prodavati magla i priča. Ovi su izbori definitivno pokazali da velike stranke više ne mogu igrati sa svojim listama na način da igraju igru skrivača, velike stranke tu više nemaju političkog prostora. Ovo su glasovi za ljude koje je prepoznala sredina, ti ljudi su dobili povjerenje, to povjerenje se ne smije prokockati i to je jedna velika šansa za sve one koji su izabrani kako bi se pokazali i lupili dobre temelje u sredinama u kojima žive.“ – zaključio je gradonačelnik.

Nenad Radošević, predsjednik Gradskog vijeća Grada Petrinje, istaknuo je: „Prekrasno je da smo nakon dugo godina proveli ove izbore za Vijeća gradske četvrti i mjesnih odbora, zadnji su bili 2017. godine, i sada smo napokon ispravili ovu jednu pogrešku iz prošlosti nekih bivših vremena. Napokon su građani dobili priliku da na toj najjednostavnijoj mjesnoj razini dobiju priliku da sami odlučuju o tome tko će ih predstavljati iako se u politici već malo izgubilo to koje je značenje mjesnih izbora i kakva je uloga ljudi koji u tome sudjeluju. Mi ovdje ovim zapravo na neki način radimo jedan napredak da ljudi dobivaju priliku tako da odlučuju sami o svojim problemima u svom kraju, u svom selu, u svojoj gradskoj četvrti. Čestitam svima koji su osluškivali kada su izbori i izašli na te izbore bez obzira za koga su glasali. S druge strane najviše čestitam onima koji su glasovali ne za mene osobno nego za naše koalicijske liste. Drago mi je da smo ovim nastupom pokazali da ima koalicijskog potencijala i za neko buduće razdoblje to je vrlo značajno i dosta dobro naravno ovo su izbori koji su specifični i ljudima je dana sloboda da ne bude previše strančarenja, da ne bude nekakvih pritisaka i drago mi je da nije bilo nikakvih problema u provedbi oko ovih izbora.“ – rekao je Radošević.

Ukoliko Vam se svidio članak, lajkajte, dijelite, komentirajte...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here