Dva novooboljela od COVID-19 u Sisku

REPUBLIKA HRVATSKA

SISAČKO-MOSLAVAČKA ŽUPANIJA

STOŽER CIVILNE ZAŠTITE Sisak, 19. travnja 2020.

PREDMET: Izvješće za 19.travnja 2020. godine

Na današnji dan, na području Sisačko-moslavačke županije imamo dva novooboljela pacijenata od zarazne bolesti COVID-19. Oba pacijenta su s područja grada Siska. Od trideset pacijenata s područja naše županije, deset pacijenata je ozdravilo (šest iz Siska, dva iz Petrinje, jedan pacijent iz Novske i jedan pacijent s područja općine Velika Ludina), te imamo sada dvadeset pozitivnih pacijenta na našem županijskom području. Kod trgovačkih centara, tržnica i šetnica velike su gužve, velik broj ljudi u bližem kontaktu, bez maski nekritičkog oblika ponašanja u ovim ozbiljnim prilikama, stoga se apelira na sve stanovnike da provode socijalno odgovorno ponašanje i dosljedno provode sve preporuke i naputke Nacionalnog kriznog Stožera. Uspjeh borbe protiv ove bolesti ovisi osvijesti i disciplini svih stanovnika.

Načelnik Stožera civilne zaštite Sisačko-moslavačke županije doc. dr. sc. Roman Rosavec v.r.

Ukoliko Vam se svidio članak, lajkajte, dijelite, komentirajte...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here